1.    
 2.     Які бувають різновиди сухопутних черепах

Які бувають різновиди сухопутних черепах

20.12.2017

Фото Які бувають різновиди сухопутних черепахСухопутних черепах багато заводять будинку. Але перш ніж заводити цих рептилій, варто з’ясувати, які бувають їх види, якими особливостями і відмінностями вони володіють.

 1. Середньоазіатська черепаха
 2. Середземноморська
 3. Галапагоські черепахи (слонова)
 4. Єгипетська
 5. Леопардова черепаха (пантеровая черепаха)
 6. Балканська рептилія

 

Черепахи вважаються найдавнішими прісноводними тваринами на землі, які з’явилися на Землі набагато раніше за людей. В умовах природи вони можуть жити практично в будь-яких зонах – у тропіках з підвищеною вологістю або, навпаки, в сильно посушливих регіонах, наприклад, у степах, а також в областях з помірними кліматичними умовами. Проживати земноводні можуть і на суще, і у воді.

За рахунок того, що рептилії мають невибагливим характером багато розводять їх будинку. Але перш ніж їх купувати, варто розглянути, які види цих земноводних існують. Зазвичай їх поділяють на дві групи прісноводні та сухопутні. Якщо прісноводні багатьом знайомі, то види сухопутних черепах знають не всі. А адже цей вид включає багато підвидів, які володіють цікавими особливостями.

Середньоазіатська черепаха

Серед безлічі різновидів сухопутних рептилій ця порода вважається найпоширенішою. Її часто заводять будинку, тому що ця особина має невибагливим характером і швидко пристосовується до умов будинку або квартири.

Зазвичай черепахи середньоазіатського виду володіють незграбністю і підвищеної повільністю. Для того щоб рептилія перебралася з одного місця на інше їй потрібно занадто багато часу. Живуть ці тварини в основному на території Середньої Азії.

Зверніть увагу! Цей вид земноводного тваринного вважається рідкісним, з цієї причини він занесений в Червону Книгу. Особі не дозволяється ловити і продавати, однак іноді в деяких зоомагазинах зустрічаються черепах середньоазіатського виду.

Важливі характеристики черепахи:

 • тварина володіє міцним панциром з твердою структурою;
 • забарвлення панцира жовто-бурого відтінку;
 • на поверхні панцира є невеликі щітки з темним відтінком;
 • на лапках спереду у особини є 4 пальця;
 • період життя порівняно з іншими різновидами середній – близько 40-50 років.

Даний вид придатний для утримання в домашніх умовах. Але попередньо потрібно облаштувати місце для проживання рептилії. Для неї рекомендується підібрати великий акваріум об’ємом 150-200 літрів. Всередині нього обов’язково повинна бути температура в межах 25-30 градусів.

Середземноморська

Це європейські сухопутні черепахи, мають близько 20 підвидів. Особини можуть жити на різних територіях з різними кліматичними умовами. Вони дуже сильно люблять сонячне тепло, з цієї причини воліють місця з підвищеним сонячним освітленням.

Особливості цього виду черепах:

 • у середземноморської черепахи є опуклий панцир з міцною структурою;
 • панцир забарвлений у жовтий або оливковий відтінок;
 • на поверхні є щітки темного забарвлення;
 • на стегнах присутні шпори;
 • розмір довжини панцира може становити 35 сантиметрів;
 • харчуються рептилії в основному рослинною їжею, а також можуть поїдати різні ракоподібні організми.

Черепах цієї породи часто містять в будинках або квартирах. Європейські сухопутні черепахи мають невибагливим характером, не вимагають підвищеного відходу. Головне потрібно, щоб в тераріумі дотримувалася температура в межах 25-30 градусів, а також було збалансоване харчування. Якщо все це виконувати, то тварина зможе прожити в неволі кілька десятків років.

Галапагоські черепахи (слонова)

Галапагоські черепахи (слонова)Це найбільша сухопутна черепаха, що мешкає на території Галапагоських островів. Головна особливість цих рептилій полягає в тому, що вони володіють габаритними розмірами і мешкають тільки в природних умовах.

Варто звернути увагу на основні її якості:

 • вони мають дуже довгим панциром, розмір його довжини може становити майже 1,9 метрів;
 • ці черепахи важкі, обсяг маси тіла може доходити до 400 кілограмів;
 • в посушливих регіонах в основному зустрічаються невеликі рептилії з вагою не більше 100 кілограм. Вони мають сідлоподібний карапакс і довгі, тонкі лапи;
 • особини, які проживають в регіонах з підвищеною вологістю, мають панцир з круглою формою. Розмір їх тіла досить великий, саме тут можна зустріти величезних черепах з масою тіла 300-400 кілограмів.

Єгипетська

Єгипетська черепаха досить невелика, з цієї причини її часто заводять будинку, в квартирі. Ареал проживання цих особин зосереджений на території Єгипту, Ізраїлю, Лівії.

Важливі характеристики єгипетських земноводних:

 • розмір черепахового тіла невеликий, його довжина складає всього 12 сантиметрів;
 • забарвлення панцира жовта;
 • на поверхні панцира є щітки з окантовкою у вигляді темної смужки;
 • на лапах ззаду відсутні шпори.

Перш ніж заводити цей вид маленьких черепах варто підготувати місця для їх утримання. Наземні тварини люблять простір, з цієї причини варто встановити великий акваріумом з об’ємом 150-200 літрів. Температури всередині акватераріуму повинна бути близько 25-30 градусів.

Леопардова черепаха (пантеровая черепаха)

Леопардова черепаха (пантеровая черепаха)Цей вид черепах мешкає переважно на території Африки. Особини мають порівняно великими розмірами. Довжина панцира може доходити до 70 сантиметрів, а маса тіла до 50 кілограм.

Форма панцира круглообразная, ця частина дуже висока і сильно піднімається над тілом рептилії. Забарвлення панцира піщана з жовтим відтінком. У молодих особин може проглядатися плямистий малюнок з чорним або темно-коричневим кольором. Цей малюнок по мірі дорослішання особини поступово зникає.

 

Балканська рептилія

Балканська рептилияЭто європейські сухопутні черепахи, які зовні дуже схожі на представників середземноморського виду. Заселяють вони Південну Європу, найбільша їх кількість мешкає близько моря.

Ці рептилії володіють наступними особливостями:

 • рептилії мають невеликий панцир з досить міцною структурою. Його розмір діаметра становить 15-20 см;
 • колір панцира світлого відтінку, на ньому також є вкраплення з темним забарвленням;
  з віком панцир стає більш темним;
 • на кінці хвостовій частині є шип.

Варто відзначити! Що цікаво зовнішній вигляд і розмір рептилії цього виду відрізняється в залежності від регіону проживання. Особини, які мешкають на заході, мають менші розміри тіла на відміну від тварин, які проживають у східній частині.

Підбираючи сухопутну черепаху для дому, варто для початку ознайомитися з її видами. Справа в тому, що будь-яка порода володіє відмінними рисами, а деякі не придатні для домашнього утримання. Кожен вид володіє характерними особливостями, звичками і вимог до змісту. Це обов’язково потрібно знати, особливо початківцю.

Написати коментар