1.    
 2.     Як спіймати тхора

Як спіймати тхора

07.11.2017

Фото Як спіймати тхора

Тхори часто відвідують курятники і ловлять домашню птицю. Для того щоб їх зловити, можна використовувати капкани, саморобні пастки, відлякувачі. Важливо знати особливості застосування цих пристосувань.

 • Як зловити тхора на місці злочину
 • Особливості застосування капканів
 • Саморобні пастки
 • Допомога домашніх вихованців
 • Використання відлякувачів
 • Профілактичні заходи

Багатьом фермерам і власникам підсобних господарств нерідко доводиться стикатися з величезним навалою тхорів. Незважаючи на те, що на перший погляд ці тварини здаються гарними і нешкідливими, вони можуть завдати великої шкоди, – вони дуже люблять курей, курчат та іншу домашню птицю, вони здатні їх повністю знищити. З цієї причини обов’язково потрібно знати, як зловити тхора. Це особливо потрібно тим, у кого цей звір регулярно витягує мешканців в курнику.

Як зловити тхора на місці злочину

Зловити тхора в домашніх умовах можна, але тільки якщо дотримуватися необхідні умови. Цей звір зазвичай починає полювати в нічний час, тому при настанні темряви можна зачаїтися в затишному містечку і простежити за ним. Але робити це потрібно дуже тихо, щоб він не помітив за собою стеження. Все-таки тхори відносяться до хижаків, і вони можуть атакувати навіть людей.

При лові цих тварин обов’язково потрібно дотримувати наступні рекомендації:

 • накинути на звірка важке пальто або шубу;
 • далі його щільно укутати і схопити;
 • на руки можна одягнути щільні рукавиці або рукавички;
 • потім схопити руками в рукавичках звірка.

А от що далі робити з пійманим звіром вирішувати тільки вам, але є тільки два шляхи. Перевезти тхора або ласку на безпечну відстань і відпустити на волю. Другий варіант безжалісний – вбивство тхора.

Особливості застосування капканів

Якщо тхір регулярно відвідує хліви, курники і активно шкодить домашньому господарству, то в цьому випадку можна скористатися капканом. Це пристосування користується високою популярністю і володіє хорошою ефективністю. Звичайно, при попаданні в нього звірятко гине, але багато фермери стверджують, що цей варіант вважається найбільш результативним.

Зверніть увагу! Якщо ви хочете, щоб цей хижак потрапив у капкан, то його необхідно ретельно підготувати. Важливо, щоб на ньому не залишалося людського запаху. Справа в тому, що якщо тхір запримітить недобре, він ні на крок не наблизиться до цього пристосування.

Для того щоб усунути запах людини можна скористатися наступними способами:

 • помістити в капкан відвар з ялинової хвої і добре проварити;
 • обробити гашеним вапном;
 • повністю змастити його гноєм.

Після проведення всіх перерахованих вище дій, перш ніж брати руками капкан необхідно одягнути рукавиці з щільної тканини. Це убезпечить від попадання на цей елемент сторонніх підозрілих запахів.

Як правильно ловити тхора з допомогою капканів:

 • Обов’язково потрібно зробити приманку. В якості неї можна застосовувати курячі пір’я або тушки мертвих курей;
 • Якщо тваринка вже прокопав тунелі навколо сарая, курника, то краще всього встановлювати пастки на самому початку лазівки і в кінці;
 • Хорошим варіантом буде підвішування мертвої птиці пекло капканом, хижак пробираючись до жертви, набагато швидше потрапить у пастку.

Якщо ви вирішите розставити капкани в сараї, то будьте обережними, особливо якщо у вас є домашні улюбленці – коти, собаки. Їх також може зацікавити приманка, тому і вони можуть наразитися на смертельну пастку.

Саморобні пастки

Якщо немає можливості використовувати капкани, то тоді можна виготовити саморобні пастки. Виконання цих коштів не таке вже складне, тим більше в інтернеті є велика кількість фото та відео з докладним процесом виготовлення.

При виготовленні саморобних пасток можна використовувати такі рекомендації:

 • для виготовлення буде потрібно клітина або ящик з параметрами, призначеними для тхора;
 • двері у цих пристосувань повинна бути з захлопывающимся пристроєм;
 • всередину пристрою можна помістити приманку, найкраще м’ясо;
 • двері необхідно облаштувати так, щоб вона закривалася при схоплюванні приманки.

Встановлювати пастку краще в нічний час, тому що цей хижак віддає перевагу виходити на полювання в темний час доби. Якщо все буде добре, то на ранок в пристрої буде красуватися спійманий тхір. Звірка не потрібно вбивати, його можна просто вивезти на далеку відстань і відпустити на волю.

Допомога домашніх вихованців

Для ловлі тхорів у себе в курники можна скористатися допомогою домашніх улюбленців – кішок або собак. На ніч можна залишити там кішку. Але варто враховувати, що тхір хижий звір і він також може напасти на вихованця. Це може спричинити його смерть, або ж він може отримати серйозні інфіковані рани. З цієї причини все-таки не варто ризикувати своїм улюбленцем.

А ось собака цілком зможе самостійно впоратися з цими тваринами дикої природи. Пса можна пустити на ділянку навколо курника. Але не варто його замикати разом з курми в курники, це може перелякати і птахів, і собаку.

Важливо! Якщо для боротьби з цими хижаками використовуються спеціальні отруйні приманки, то будьте обережні. Краще всього після їх розсипання уважно стежте за своїми вихованцями, інакше вони можуть з’їсти її і загинути.

Використання відлякувачів

Сучасний ринок засобів для захисту від різних шкідників пропонує якісні відлякувачі, які видають низькочастотні ультразвукові хвилі. Вони не подобаються хижакові і не дають йому підійти близько до курника.

У продажу зустрічаються пристрої для відлякування тхорів, які видають звукові і світлові сигнали. Як тільки звір буде наближатися до ділянки, пристрій відразу ж включиться, почне блимати і видавати звуки. В результаті цього тхір злякається і не підійде до курника. Працюють ці пристрої від акумуляторних батарей, які потрібно регулярно заряджати.

Профілактичні заходи

Дотримання важливих профілактичних заходів допоможе уникнути проникнення на ділянку цих хижаків. До основних правил належать такі:

 • в курнику краще зробити основу з бетонного покриття. До нього хижак не зможе прорити лазівку;
 • всі щілини, отвори, тріщини обов’язково потрібно добре перекрити. Саме через них тварина зможе швидко проникнути в сарай;
 • підлогову поверхню можна оббити бляхою. Навіть якщо звір і пророет норку, він не зможе проникнути через жерсть;
 • якщо старий курник, то навколо нього можна зробити огорожу з дрібної сітки, її слід вкопати до 50 сантиметрів.

Ці заходи допоможуть запобігти втраті домашньої птиці. Головне все зробити правильно і краще під час будівництва курника. Адже якщо він буде добре захищений всередині і зовні, то це забезпечить високу безпеку домашньому господарству.

Написати коментар