1.    
 2.     Як позбутися від тхора в курнику

Як позбутися від тхора в курнику

06.11.2017

ФотоЯк позбутися від тхора в курнику

Тхори це часті гості курників. Вони полюють на курей та іншу домашню птицю. Для того щоб убезпечити своє господарство обов’язково потрібно знати, як боротися з цими хижаками.

 • Ознаки появи
 • Як позбутися від тхора в курнику
 • Ефективний метод – використання капканів
 • Застосування саморобок
 • Профілактичні заходи

Тхори це дикі хижаки, які проживають в норах. На полювання вони воліють виходити в темний час доби. Особливо часто вони відвідують курники у фермерських господарствах, потім що ці тварини дуже люблять курей, курчат та інших домашніх птахів. Вони можуть їх душити або перегризати горло, а якщо тушка птиці буде великою і важкою, то звірятко просто не зможе її витягнути на волю. З цієї причини іноді на ранок господар виявляє в сараї цілу гору дохлих тушок курей. Але для того щоб не допустити всі ці проблеми, обов’язково потрібно знати, як позбутися від тхора в курнику. Це допоможе не тільки відвадити цього небажаного гостя, але і зберегти в цілісності своє господарство.

Ознаки появи

Зазвичай в курнику тхори поводяться наче вовк в овечому стаді. Вони можуть вбити всіх несучок, але при цьому їсть тварину всього одну. Решта буде йому просто не під силу.

Якщо в курнику побував цей непроханий гість, то про це можуть свідчити такі ознаки:

 • на ранок кури можуть бути переляканими, при відкриванні курника вони можуть довгий час сидіти на своїх місцях і не залишати сідала;
 • через деякий час почнуть зникати мешканці сараю. Обов’язково щоранку перераховуйте особин, якщо раптом буде не вистачати, то можливо нічний час тут побував тхір;
 • якщо ви не почнете вжити необхідні заходи боротьби, то незабаром на ранок ви виявите в своєму курнику цілу гору мертвих несучок з перегрызенным горлом або відкусаними головами.

Зверніть увагу! Навіть якщо ви заведете нових курей, то це не дає гарантії того, що вони будуть у безпеці. Справа в тому, що після першого нападу тхір буде вважати себе господарем своїх володінь, і буде нападати на курник знову і знову. З цієї причини краще виконати необхідні заходи, які допоможуть відвадити тхора назавжди.

Як позбутися від тхора в курнику

Оскільки тхір полює і їсть в нічний час, то за ним можна простежити біля курника, але робити це потрібно дуже тихо і обережно, щоб не злякати звіра. Також варто враховувати, що він дуже спритний і верткий, тому зловити його одному буде досить проблематично.

Але все-таки як зловити тхора в курнику, щоб не завдати шкоди ні собі, не своєму господарству? Для цього можна скористатися наступною схемою:

 • якщо при стеженні ви помітите тхора, то слід взяти щільне пальто або покривало і накинути на нього;
 • після цього його потрібно гарненько загорнути і помістити в клітку, яка заздалегідь підготовлена;
 • для того щоб його вийняти, обов’язково потрібно убезпечити руки. Для цього необхідно одягнути рукавиці з щільної тканини;
 • якщо раптом звір все-таки зможе вкусити його изловителя, то тоді необхідно затиснути ніс тварині і помістити в пащу деревинку.

А от що робити далі з інопланетянами залежить вже від побажань фермера. Але вирішувати треба швидко, справа в тому, що в цей момент прианальные залози цих звірків виділяють рідину, з цієї причини вони сильно смердять.

Незважаючи на те, що ці тварини завдають великої шкоди сільському господарству, діють вони так із-за своїх природних потреб. З цієї причини немає ніякого навмисного злого умислу в їх діях. Краще всього не завдавати шкоди тварині, і вже тим більше вбивати, підходящим варіантом буде його транспортування на далеку безпечну відстань від місця злочину.

Ефективний метод – використання капканів

Боротися з тхорами досить складно, адже в першу чергу необхідно встановити, що саме він їсть курей та інших птахів, а не яка-небудь інша тварина. Вивести його з курника можна за допомогою капканів, ці пристрої дозволяють виловити всіх звірів і зберегти чисельність потомства.

Однак перш ніж використовувати капкан для лову цих шкідників, варто його підготувати. Ці тварини володіють високою чутливістю до різних запахів, особливо до людського. Для того щоб прибрати людський запах з пастки можна скористатися наступними методами:

 • змастити капкан з усіх боків гноєм;
 • натерти це пристосування висушеної шкуркою ящірки;
 • за допомогою пензлика можна нанести на нього суміш з гашеного вапна;
 • можна помістити у відвар з хвої і гарненько прокип’ятити.

Якщо не виконати всі перераховані вище дії, то сторонні запахи відлякають звірка, і ви його не зможете зловити. Після обробки пастки, на руки потрібно одягнути рукавички з щільного матеріалу.

Для того щоб вивести тхорів і ласок з курника, сараю і вдома за допомогою капканів обов’язково потрібно дотримувати наступні рекомендації:

 • одну пастку можна встановити прямо до курчатам і курей в курнику. Але для початку варто переконатися, що всі мешканці сплять;
 • на гачок, який розташовується на 10-20 сантиметрів від підлоги, треба підвісити курочку, раннє задушену звіром, а сам капкан необхідно встановити під тушкою;
 • якщо хижак крім сараїв також відвідує і житловий будинок, то приманку можна повісити прямо на дверній ручці;
 • другий капкан можна встановити прямо біля початку нори звірка;
 • поруч з пасткою розміщується приманка, для ефективності її можна обробити отрутою або заколисливим засобом.

Важливо! Вранці після пробудження необхідно відразу провести перевірку усіх капканів. Якщо вони залишилися недоторканими також як і приманка, то можливо тваринка не приходив. Але прибирати всі пастки не варто далеко, краще їх знову встановити на ніч.

Застосування саморобок

Якщо немає можливості використовувати готові капкани, то можна скористатися саморобними пристроями. Але зволікати з їх виготовленням не варто, інакше незабаром тхір вб’є велику кількість домашньої птиці.

Якщо при виготовленні саморобок дотримуватися всіх правил, то вони будуть захищати курник також як і оригінальні пристрої. Є два варіанти саморобних пасток:

 • Для виготовлення саморобної пастки потрібно коробка або клітка. Всередину цього предмета необхідно помістити наживку, можна як неї використовувати шматок свіжого м’яса. При цьому двері потрібно налаштувати, при попаданні всередину звірка вона повинна відразу ж закриватися. Після упіймання тварини, позбавляємося від нього відразу, краще вивезти далеко в ліс і відпустити;
 • пастки можна використовувати звичайне металеве відро. На дно відра поміщається принада – дохла тушка курки. Навколо по периметру розставляють капкани. Навіть якщо якимось чином тхору вдасться обійти всі пастки і проникнути в відро, все одно при витаскуванні видобутку він буде задкувати назад і потрапить у капкан.

Якщо ви встановлюєте захищає пастку і приманку, то будьте обережні, щоб в них не потрапили ваші улюбленці. Найкраще уважно стежити за ними, не пускати на територію з цими пристосуваннями.

Профілактичні заходи

Якщо тхір періодично їсть курей в курнику або залишає їх мертвими, то варто відразу ж вживати необхідні заходи боротьби. Багато досвідчені мисливці рекомендують обмазати стіни в курнику мастикою або розмістити в сараї шкуру козла. Доведено, що аромати відштовхують цих звірків.

Для того щоб тхір не зміг проникнути в курник і вже тим більше задушити його мешканців, то слід запам’ятати кілька важливих рекомендацій:

 • краще підлога в сараї залити бетоном. Це підлогове покриття звір не зможе розкопати;
 • можна під підлогу постелити спеціальну сітку і закрити всі дірки;
 • можна підлогову конструкцію оббити дошками і потім на них встановити сталеві стелажі;
 • простір навколо сарая можна захистити. Для цього навколо слід встановити сітку, сталеві листи і шифер.

Звичайно, якщо ви вже помітили, що цей звір їсть вашу птицю, то тоді потрібно його виловлювання. Справа в тому, що за раз він вбиває до кількох десятків особин, з цієї причини необхідні заходи боротьби з ним. Під час полювання його можна зловити самостійно, але для цього обов’язково потрібно дотримуватися важливі правила. Якщо використовуються капкани і пастки, то перш ніж їх застосовувати варто вивчити всі і важливі особливості цих пристосувань.

Написати коментар