1.    
 2.     Утримання червоновухої черепахи

Утримання червоновухої черепахи

18.12.2017

Фото Утримання червоновухої черепахиУтримання червоновухої черепахи вимагає дотримання деяких важливих особливостей. Обов’язково потрібно знати її зовнішній вигляд, розмір тіла, особливості живлення, поведінки і вимоги до місця проживання, від цього залежить її безпека і комфортне проживання в домашніх умовах.

 1. Основна інформація
 2. Особливості зовнішнього вигляду і життя
 3. Харчування черепах
 4. Особливості поведінки
 5. Утримання червоновухих черепах з рибками і в ставку

 

Красноухие черепахи також прийнято називати жовточеревої. Термін її життя при нормальному вмісті може становити до 40 років. В домашніх умовах плазун невибагливі. Зміст червоновухої черепахи не вимагає великої кількості вільного часу. Що потрібно живим для комфортного проживання відомо не багатьом. Саме тому в домашніх умовах черепахи не доживають і до 20 років. Важливо враховувати всі особливості змісту і ознайомитися з ними до придбання вихованця.

Основна інформація

Сухопутна червоновуха черепаха найбільш поширена. Саме таке плазун заводять найбільш часто. Зміст червоновухих черепах полягає у виконанні значної кількості рекомендацій. В іншому випадку вихованець приречений на ранню загибель.

Водна жовточерева черепаха потребує комфортному акваріумі:

Для маленьких особин досить ємності об’ємом близько 40-55 літрів;
Статевозрілі особини повинні проживати в ємності об’ємом не менше 150 літрів.

При невиконанні рекомендацій черепаха загине вже через кілька років.

Важливі поради по утриманню цього тварини:

 • Категорично заборонено розташовувати плазун у пластиковому контейнері, відрі, тазу і подібних ємностях, не призначених для утримання вихованця;
 • В акваріумі для черепахи повинна бути як вода, так і ділянка суші. Морська рептилія. Однак вона не здатна до терморегуляції. Для зігрівання вихованцеві необхідно виповзати на сушу;
 • Температура води в акваріумі повинна становити близько 25 градусів за Цельсієм;
  В акваріумі повинна бути ультрафіолетова лампа. Вона необхідна для того, щоб температура була збільшена до комфортних для рептилії показників;
 • Більша кількість свого життя представник фауни проводить у воді. Міняти її необхідно регулярно;
 • Зміщення панцир у черепахи може бути обумовлено нестачею кальцію. Це може бути зумовлено поганим прогріванням акваріума;
 • Для утримання плазуна потрібно придбати 2 лампи. Одна з них необхідна для прогрівання, а інша для освітлення.

 

Зверніть увагу! Низька температура води може призвести до виникнення застуди. Черепахи сильно уразливі і часто хворіють. Висока температура стає причиною перегрівання і також може бути провокуючим фактором ранньої загибелі.

Важливо відповідально підходити до придбання черепахи. Бажано брати вихованця не на ринку або в зоомагазині, а у заводчиків. Потрібно звертати увагу на зовнішній вигляд і стан плазуна.

Особливості зовнішнього вигляду і життя

Красноухие черепахи легко впізнати за зовнішнім видуКрасноухую черепаху легко впізнати за зовнішнім виглядом. Вона істотно відрізняється від інших представників.

Так якими ж рисами вона володіє:

 • На голові присутня смуга червоного або оранжевого забарвлення;
 • Поверхня панцирного покриття гладка і округла;
 • Забарвлення оливково-зелений з характерними чорними або жовтими смугами;
 • Види червоновухих черепах відрізняються несуттєво. Молоді особини мають панцир насиченого забарвлення. Покриття темніє з віком.

Розмір особини визначаємо за довжиною панцира. Вимірюється покриття від кромки до кромки. При цьому не варто звертати увагу на вигин поверхні. Виміри проводять за допомогою лінійки. Приблизно до року розмір плазуна становить 6-8 сантиметрів.

Розмір черепахи безпосередньо пов’язаний з умовами утримання і підвидом вихованця. Водяна рептилія зазвичай досягає в довжину від 20 до 30 див. Особини чоловічої статі менше за розміром, ніж самки.

Вік черепахи точно не визначається її розмірами. При хорошому утриманні великі особини. Точний вік черепахи може назвати тільки фахівець. Приблизні дані можна отримати виходячи з розміру панцира. Приблизні дані наведено в таблиці.

Приблизний вік / Розмір панцира

11-12 місяців / 5-7 см

2 роки / 7-9 см

3-4 роки / 10-16 см

5-6 років / 14-20 см

Найбільша в світі червоновуха черепаха має довжину панцира 40 див. Самці звичайно на 5-6 см менше самок.

Харчування черепах

Важливо також враховувати особливості питанияВажно також враховувати особливості харчування. Раціон повинен включати їжу тваринного і рослинного походження. В умовах дикої природи плазуни при необхідності змінюють своє харчування самостійно. В акваріумі їх раціон обмежений. Важливо робити його максимально збалансованою, щоб рептилія не відчувала нестачі у вітамінах і мікроелементах.

Раціон може включати:

 • мотилів;
 • маленьких рибок;
 • яловичину і курку;
 •  печінку не частіше одного разу в тиждень.

Допускається додавання креветок і різного типу черв’яків. Небажано давати вихованцеві слимаків. Вони псують якість води, випускаючи в неї велику кількість слизу.

Для отримання кальцію плазун має вживати в їжу порожні панцирі або річкових равликів. Речовина не засвоюється при відсутності ультрафіолету. Всю їжу попередньо необхідно очистити від забруднень.

Не можна давати вихованцеві борошняні вироби, картопля, ягоди і цитруси. Вони можуть негативно позначитися на здоров’я тварини. Рекомендується додавати в раціон плазуна спеціальні вітамінні комплекси. Для цього рептилію щільно беруть в руку. Рептилія починає ховатися в панцир. Через невеликий проміжок часу вона висовує голову з укриття і починає видавати захисні звуки. Поки черепаха шипить їй потрібно встигнути закапати в ротову порожнину за допомогою піпетки вітаміни. Робити це потрібно максимально акуратно.

Особливості поведінки

Власниць черепахи повинен знати, яким чином вихованець висловлює свої емоції. У рептилії добре розвинені органи зору і нюху. Рептилія здатна розрізняти кольори і відтінки під водою і на суші. З допомогою розвиненого нюху плазун з легкістю знаходить їжу.

Жовточерева черепахи погано розрізняють звуки. Це обумовлено тим, що вушні раковини закриті шкірою. Рептилія розрізняє тільки глухі звуки і вібрації. Панцирні покриття чутливе. З допомогою нього рептилія відчуває різного роду дотику.

Завдяки дотику плазун здатне віддавати перевагу більш смачною для себе їжі. Рептилія здатна видавати звуки:

 • шипіння;
 • фиркати;
 • свистячі звуки;
 •  звуки на зразок писку.

Причини вираження емоцій звуком різноманітні. Плазун здатне шипіти при переляку. Рептилія видає звук, коли відчуває небезпеку.

Часто люди цікавляться, чому червоновуха черепаха пищить. При издавании коротких звуків, відмову від їжі і млявості, слід відвезти вихованця до фахівця. Перераховані ознаки можуть свідчити про наявність пневмонії. При відсутності лікування черепахи вмирають через невеликий проміжок часу.

Утримання червоновухих черепах з рибками і в ставку

Перші кілька місяців черепахи можуть міститися в акваріумі з рыбамиЧасто новачки – власники черепах намагаються з’ясувати, чи можна тримати плазуна з рибками в одному акваріумі. Червоновухі рептилії – хижаки. З цієї причини при вмісті варто враховувати наступні рекомендації:

 • перші кілька місяців вони можуть міститися в одній ємності з рибами;
 • по мірі дорослішання черепах випускають в окремий акваріум. В іншому випадку зростає ризик того, що рептилія з’їсть усіх рибок. Багато господарі не розуміють, навіщо витрачатися на ще один акваріум;
 • ємність для черепах повинна містити ділянку суші. Він необхідний для того, щоб плазун повноцінно набирало кисень. При відсутності такої ділянки черепаха може загинути. Акваріум для риб навпаки ж не повинен містити суходіл;
 • спільне утримання не передбачено також, оскільки комфортна температура для червоновухих черепах і деяких риб може відрізнятися. Різне в них наповнення ємності. Багато водоростей, необхідних для риб, для черепах токсичні.

При необхідності черепаху можна випустити у ставок, штучно створений в саду. Це можливо тільки в літній період. Температура повітря повинна бути не менше 25 градусів, а вода добре прогріта. В іншому випадку випускати вихованця в ставок небезпечно для його здоров’я.

Написати коментар