1.    
 2.     Скільки і як часто годувати червоновухих черепах?

Скільки і як часто годувати червоновухих черепах?

14.12.2017

Фото Скільки і як часто годувати червоновухих черепах?Щоб червоновуха черепаха була здоровою і активною потрібно дотримуватися її раціону, періодичність і частоту годування.

 1. Небезпека перегодовування і недогодовування
 2. Частота годування червоновухих черепах
 3. Як довго черепаха може обходитися без корму?

 

Червоновуха черепаха належить до хижаків. Від правильного годування залежить зовнішній вид плазуна, стан її здоров’я та тривалість життя. Головна причина захворювань рептилії — перегодовування. Тому потрібно знати, як часто і скільки годувати красноухие черепахи.

Небезпека перегодовування і недогодовування

Перегодовування червоновухої черепахи може стати причиною:

 • ненормального росту молодих особин, в цьому випадку у них непропорційно великий панцир і крихкі, маленькі лапи;
 • ожиріння дорослих рептилій, у них можна помітити жир з боків, коли вони втягують лапи в панцир, видно шкірні складки, які виглядають як бульбашки;
 • пірамідальності панцира, при якому можна помітити на ньому горбки, така патологія провокує різні захворювання внутрішніх органів у черепахи;
 • тимпанії, при якій рептилія не тоне у воді і завалився на правий бік, в калі видно неперетравлена їжа, вона може пускати бульки з рота, можливе відкриття блювоти.

Недолік корму призведе до виснаження вихованця, при якому спостерігається відшарування шкіри від лап плазуна.

Тому так важливо знати, скільки і як часто потрібно годувати червоновухих черепах.

Частота годування червоновухих черепах

годувати залежить від віку тварини і виду корму, часу року.

Маленьких рептилій, чий вік менше року або розмір до 10-12 см (вимірюється червоновуха черепаха по черевному щита панцира), годувати треба 1-2 разів на добу щодня.

Розміри порції залежать від активності вихованця. Фахівці радять, щоб дізнатися кількості корму на одне годування треба простежити, скільки тварина з’їдає за півгодини і стільки давати кожен раз. Орієнтовний обсяг корму дорівнює половині панцира рептилії.

Якщо молода черепашка ігнорує корм і не їсть, то варто зменшити розмір порції і потримати 1-2 дні вихованця голодним.

Якщо червоновуха черепаха старше року, годувати її слід 2-3 рази на тиждень. При цьому в тераріумі має бути рослинний корм, який вихованець зміг би є, коли йому захочеться.

Чим червоновуха черепаха дорослішими, тим годувати її треба рідше, аж до одного разу в тиждень.

Але потрібно враховувати, що апетит у рептилій буває різний, тому важливо уважно стежити за своїм вихованцем: черепаха повідомляє про те, що хоче, є своєю поведінкою. Вона проявляє активність при вигляді господаря, різними способами намагається привернути до себе увагу, б’є лапами по воді і плюхається, але варто її погодувати, вона заспокоюється. Просити, таким чином, їжу, рептилія може кожен день, а може раз в 7 днів.

Коли доросла особина відмовляється від корму, радять скоротити його кількість і давати рідше.

Потрібно пам’ятати, що червоновуха черепаха веде денний спосіб життя і швидкість її обміну речовин залежить від температури, тому годувати її слід вранці або вдень, якщо ж дати їй корм перед тим, як погасити лампу, то існує ймовірність того, що їжа не переваритися, а осяде в шлунку і почне гнити.

Скільки їдять червоновухі черепахи, залежить від пори року: навесні і влітку вони їдять більше, а взимку менше, так як впадають у сплячку.

Якщо черепаха виснажена, годувати її слід щодня, корму має бути стільки, скільки з’їсть вихованець.

Як довго черепаха може обходитися без корму?

Дорослі особини, якщо вони здорові, можуть не їсти без шкоди для свого організму 2 тижні, молоді рептилії — до тижня. Коли вихованець занадто маленький, то без корму він може прожити 3-7 днів.

Тому якщо господарі повинні виїхати, то можна залишити доросле черепаху на 7-10 днів одну з нею нічого не станеться. Однак бажано запустити в тераріум дрібних рибок, равликів і водорості, якщо рептилія зголодніє, вона зможе їх з’їсти.

Черепаха може не їсти з кількох причин:

 • з-за холоду;
 • з-за стресу;
 • у період розмноження, якщо в тераріумі містить різностатеві особини, то під час шлюбних ігор вони не їдять, але після їх закінчення, апетит повернеться до рептилій;
 • з-за занадто раннього перекладу вихованця на дорослий раціон, маленьким черепашкам не варто давати рибу і варені яйця;
 • з-за хвороби.

Коли ви тільки завели рептилію, то їй потрібно деякий час, щоб звикнути до зміни обстановки. Якщо черепаха відмовляється від корму більше 3-х діб, але при цьому рухлива і в неї немає видимих ознак хвороби, то можливо ви за нею неправильно доглядаєте.

Коли ж вихованець пасивний, у нього спостерігаються виділення з носа, чхання, набрякання очей, черепашка пускає бульбашки, то її варто показати спеціалісту.

Важливо не перегодувати красноухих черепах, але і голодом її морити не можна. Корм потрібно кидати прямо у воду, але при цьому стежити, щоб залишки їжі не почали гнити в тераріумі. Щоб уникнути цього можна на час годування відсаджувати вихованця в окрему ємність з водою, а потім повертати його назад у террарій.

Написати коментар