1.    
 2.     Що робити якщо у червоновухої черепахи почервоніли і опухли очі?

Що робити якщо у червоновухої черепахи почервоніли і опухли очі?

15.12.2017

Фото Що робити якщо у червоновухої черепахи почервоніли і опухли очі?У червоновухої черепахи нерідко спостерігається набряклість і почервоніння очей. Потрібно знати, що робити в цих випадках, інакше тварина може осліпнути.

 1. Фактори-провокатори захворювань очей
 2. Хвороби очей
 3. Пневмонія і складний риніт
 4. Раціон черепахи при хворобах очей

Незважаючи на те, що червоновуха черепаха вважається невибагливим тваринам, але і вона може захворіти. Найчастіше страждають очі рептилії, так як вони найменше захищені від мікроорганізмів, що мешкають у воді. Тому потрібно постійно стежити за органом зору вихованця для того, щоб вчасно виявити проблеми зі здоров’ям. З цією стаття ви дізнайтеся, що робити, якщо у червоновухої черепахи опухли очі.

Фактори-провокатори захворювань очей

Причини, чому у рептилії не відкриваються очі, можуть бути самими різними. Тому і допомогу тварині може відрізнятися.

Якщо червоновуха черепаха не відкриває очі, то для початку варто переконатися, що вона спить. Для цього потрібно поспостерігати за вихованцем протягом доби. Тривалий сон і пасивність тварини можуть свідчити про початок захворювання навіть якщо очі у нього поки не мутні, і не закриті.

В цьому випадку потрібно як можна швидше скорегувати умови утримання вихованця. Так викликати хворобу можуть:

 • помилки в годування;
 • холодна вода в тераріумі;
 • недолік УФ-променів;
 • бруд в тераріумі.

Якщо всі ці фактори усунені, а червоновуха черепаха не відкриває очі протягом 6 годин, значить, вона захворіла.

Хвороби очей

При розвитку хвороби спостерігаються симптоми.Причиною того, що у червоновухої черепахи опухли очі, може бути блефароконъюнктивит або крайової блефарит.

При закупорці орбітальних залоз епітеліальними клітинами спостерігається набряклість повік і запалення сполучної оболонки очей у тварини. Провокує крайової блефарит дефіцит вітаміну А в організмі черепахи.

При розвитку хвороби спостерігаються наступні симптоми:

 • в кон’юнктивальному мішку скупчується гній;
 • очні яблука закрилися кліпаючою перетинкою;
 • повіки набрякли і почервоніли;
 • тварина відмовляється від їжі;
 • білий наліт на очних яблуках;
 • ознаки гіповітамінозу А (нежить, набряк, лущення шкірних покривів, відшарування рогових щитків, випадання клоаки, зростання «попугаеобразного» дзьоба).

Крім цього, у тварини можливе підвищення температури, порушення координації руху, погіршення загального самопочуття.

Важливо вчасно почати лікувати хворобу, інакше виснаження при крайовому блефариті може спровокувати ниркову недостатність.

При появі цих ознак слід проконсультуватися з лікарем. Якщо діагноз у черепахи схильний, то самостійно можна проводити лікування за наступною схемою:

 • По кілька разів на добу очі потрібно промивати розчином Рінгера-Лока, який можна придбати в ветаптеці. Якщо його немає, то замінити його допускається розчином Рінгера, який продається в аптеці для людей.
 • Внутрішньом’язово ввести вітаміни Элеовит 20 мл у дозі 0,6 мл на кг ваги. Через 2 тижні повторити ін’єкцію.
 • Вранці і ввечері закапувати очні краплі з антибіотиком софрадекс, сульфацил-натрію, ципрофлоксацин. Після введення препарату очі у червоновухої черепахи повинні перебувати на суші протягом півгодини. Лікування повинно тривати 1 тиждень.
  Коли вихованець склеюють повіки їх потрібно мазати гідрокортизоном 2-3 рази на добу. Курс терапії 5 днів.

Ще одне захворювання очей червоновухої черепахи — кон’юнктивіт. Провокують запалення слизової оболонки ока зазвичай алергія або віруси, рідше-стафілококи або стрептококи.

На розвиток хвороби може вказувати наступна клінічна картина:

 • відсутні ознаки дефіциту вітаміну А;
 • почервоніння повік;
 • гній в кон’юнктивальному мішку;
 • очі опухли і закриваються, може спостерігатися сльозотеча.

Як правило, патологічний процес залучений одне око, але якщо хворобу запустити, то вона може поширитися на обидва ока, вони закриються, а слизова оболонка стане темно-червоною.

Що робити при розвитку кон’юнктивіту, краще розпитати у ветеринара. Зазвичай призначають софрадекс в краплях. Якщо запалення носить затяжний характер, прописують гентаміцин у краплях.

Краплі закапують 2-3 рази в день. На ніч за нижню повіку закладають антибактеріальну очну мазь. Важливо, щоб у складі медикаментів відсутні стероїдні гормони.

Лікування може тривати 5-10 діб.

Причина хвороби може бути в неправильному харчуванні. Також кон’юнктивіт виникає, якщо утримувати тварину в антисанітарних умовах.

Одним з небезпечних захворювань очей є панофтальміт. У цьому випадку в патологічний процес втягується очне яблуко, спостерігається його помутніння. Як лікувати захворювання повинен тільки лікар, адже самолікування може спровокувати загибель вихованця, можливо, знадобитися видалення очного яблука.

При будь-якому з цих захворювань черепашку потрібно відсадити в ємність з чистою водою, а акватераріум продезінфікувати.

Після того, як тварину буде здорової його слід повернути на місце, але попередньо у воду в тераріумі додати кілька крапель метиленового синього.
Пневмонія і складний риніт

Причиною, чому червоновухої черепахи не відкриваються очі і спостерігаються набряки повік, можуть бути пневмонія і складний риніт.

Коли вихованець кашляє, плаває на поверхні, завалюється на бік, то це свідчить про пневмонії.

Лікуванням хвороби повинен займатися фахівець. Після консультації з ним вдома можна робити інгаляції з ромашкою. Робити їх потрібно, так само як і для людини. Тривалість їх 10 хвилин. Все це час черепашку потрібно тримати в руці і посадити на сито. Можна для цієї мети використовувати металевий друшляк, інакше можна обпалити рептилію.

Після чого настій ромашки розбавити до температури 40-45 градусів і помістити в нього черепашку мінімум на 20 хвилин. Не можна, щоб температура води була менше 30 градусів.

Після чого черепаху поміщають на 4 години в сухий посуд і прогрівають мінімум при температурі 35 градусів.

Процедуру повторювати вранці і ввечері протягом тижня.

Схожу симптоматику з пневмонією має складний риніт. Головна відмінність хвороби — відкритий рот вихованця і бульбашки повітря біля ніздрів.

Спровокувати її може:

 • переохолодження вихованця;
 • гіповітаміноз А;
 • забруднена вода, в цьому випадку доведеться промивати носові ходи рептилії настоєм ромашки або розчином фурациліну з допомогою шприца без голки.

Призначають антибіотикотерапію, дозування ліків повинен розраховувати лікар.

Раціон черепахи при хворобах очей

Профілактикою хвороб очей є правильний догляд за животнымЕсли у червоновухої черепахи спостерігається хвороба очей, то черепасі в першу чергу необхідно встановити правильний раціон харчування.

У раціоні повинні бути присутніми продукти, що містять вітамін А, так як він корисний для очей.

Міститься він у моркві. Хоча годувати рептилій слід морепродуктів, але якщо у них діагностовано очні хвороби, то 1 раз в 7 днів допускається давати печінку. Крім цього, в раціоні повинна переважати рослинна їжа:

 • капуста;
 • водорості, в тому числі і ламінарії;
 • салат.

У них багато вітамінів. Коли черепашка хвора і очі її заплющені, їй буде проблематично знайти корм в тераріумі, в цьому випадку господар сам повинен годувати тварину за допомогою пінцета, інакше вона помре від голоду.

Після консультації з ветеринаром можна давати вихованцеві полівітаміни, при цьому потрібно пам’ятати, що вітамін Д для черепах отруйний.

Профілактикою хвороб очей є правильний догляд за твариною. При появі перших ознак проблем зі здоров’ям черепахи, варто звернутися до лікаря-герпетологу. Якщо терапія буде призначена вчасно, то він швидко піде на поправку.

Написати коментар