1.    
 2.     Профілактика захворювань і лікування папуг

Профілактика захворювань і лікування папуг

24.10.2017

Перші ознаки захворювання у папуги

Фото Профілактика захворювань і лікування папуг

 • Чхання, нежить
 • Випадання пір’я, коростяний свербіння
 • Утруднене дихання
 • Млявість, малорухливість
 • Пронос з кров’ю і слизом
 • Відмова від корму
 • Підвищена спрага
 • Слиз з носа

 

При виявленні у Вашого папуги перших симптомів захворювання необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

Здоров’я Вашого папуги

У світі існує близько 300 видів папуг. Всі вони неповторні в своїй красі, всі відрізняються один від одного. Найбільш одомашненими на сьогоднішній день вважаються в першу чергу хвилясті і кореллі. Вони з легкістю завойовує наші серця. І тим болючіше спостерігати, коли з домашнім улюбленцем трапляється біда. Однак при дотриманні основних правил утримання багатьох проблем можна уникнути. В першу чергу у папуги повинен бути хороший якісний корм і чиста вода. У клітці необхідно завжди підтримувати чистоту – регулярно її мити і дезінфікувати. Стояти клітина має на піднесеному місці, ближче до стіни що птах відчувала себе захищеною.

 

Хвороби папуг

Розглянемо найбільш часті хвороби, що зустрічаються серед папуг.

 • Застуда
 • Кліщі і пухоїди
 • Затримка яйцекладки
 • Пронос
 • Орнітоз
 • Застуда

Протяги – головний ворог папуг. Дуже часто вони викликають таке захворювання як простуда. Симптомами застуди у папуг служать чхання, нежить. Лікування призначає лікар орнітолог. До приїзду лікаря пташці можна поставити відвар ромашки (попередньо прикривши його марлею), поставити біля клітки звичайну настільну лампу (обов’язково не кварцову – від неї папуги сліпнуть) потужністю 40-60 Вт на 20-30 хвилин.

Кліщі і пухоїди

Ці паразити дуже часто докучають папугам. Вони виглядають як довгі лінії досягає в довжину до двох міліметрів. Для людей вони безпечні. Симптоми: папуга постійно свербить, якщо розсунути пір’я й уважно придивитися, то можна побачити кліщів. Пір’я міль – в дірочках. Для лікування застосовують собачий спрей Фронтлайн. Його капають на потилицю під пера щоб птиця не змогла дотягнутися до нього дзьобом. Також в якості лікування використовують аверсектиновую мазь наносячи її пензликом на восковицу, дзьоб, клоаку і лапки птиці.

Затримка яйцекладки

У самок папуг може виникнути така проблема як затримка яйцекладки. Симптомами цієї проблеми служать сидіння на дні клітки, утруднене дихання, набряк близько клоаки. Лікування призначається лікарем строго. До приїзду лікаря можна капнути на клоаку трохи вазелінового масла, укласти на дно клітки грілку і посадити туди папужку.

Пронос

Пронос у папуг може бути викликаний запаленням кишечника, пситтакозом. Симптомами служать злипання пір’я навколо клоаки, млявість і апатичність. Понос може бути викликаний надлишком водянистих кормів у раціоні, кислий корм, несвіжа вода. Лікування призначається лікарем залежно від ступеня захворювання та характеру його виникнення. До приїзду лікаря папугу слід очистити область клоаки, поставити клітку в тихе спокійне місце.

Орнітоз

Небезпечне вірусне захворювання птахів (в тому числі і папуг) небезпечне для людини і передаються разом з частинками зараженого пилу, фекаліями або слизу з носа. Типових ознак орнітозу не існує. Симптомами може бути млявість, апатичність, тремтіння, чхання, спрага, відмова від корму, скуйовджене пір’я, червоні очі, пронос з кров’ю і слизом. Точний діагноз ставиться лікарем на підставі лабораторних досліджень. Лікування призначається тільки лікарем орнітологом. Своєчасно розпочате лікування часто закінчується успішно, проте в запущеній формі частка летальних випадків висока.

Написати коментар