1.    
 2.     Профілактика захворювань і лікування хом’яків

Профілактика захворювань і лікування хом’яків

23.10.2017

Фото Профілактика захворювань і лікування хом'яківПерші ознаки захворювання у хом’яка

 • Чхання, шмигання носом
 • Виділення з очей
 • Сонливість
 • Втрата ваги
 • Відмова та корм
 • Хом’як кульгає
 • Неприродно хвіст зігнутий
 • Запор, пронос

При виявленні у Вашого вихованця перших симптомів захворювання необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

Здоров’я хом’яка

Будь-яку хворобу легше попередити, ніж лікувати. Тому в першу чергу потрібно неухильно дотримуватися правила догляду та утримання хом’яків. У хом’яка повинно бути завжди чисто і сухо. Клітка не повинна стояти на протязі. Кожен день хом’ячок повинен отримувати якісний корм і чисту воду. Хом’яки нічні тварини, тому у нього повинна бути можливість спати вдень. Хом’як – представник класу гризунів, тому у нього повинна бути можливість гризти, лазити, рити. Якщо в клітці живе кілька особин, то у кожної особини має бути затишне містечко. У клітці обов’язково має стояти колесо. Потрібно остерігатися різких змін температур – хом’ячок може захворіти.

У нормальному стані у здорової особи:

 • доглянута, чиста блискуча шерсть;
 • хороший апетит;
 • рівне і чисте дихання;
 • чисті, яскраві очі;
 • щільне і пружне тіло;
 • гладка, не дуже довга нігтьова пластина;
 • він рухливий;
 • запасає їжу;
 • цікавий і насторожений.

При порушенні будь-якого з цих пунктів необхідно терміново задуматися про здоров’я Вашого улюбленця. Адже чим раніше була виявлена хвороба і почалося відповідне лікування, тим більше ймовірність повного та швидкого видужання без ускладнень.

Хвороби хом’яків

Якщо Вашій хом’ячкові нездужає, перше, що потрібно зробити, це відсадити його від інших тварин. По-перше, хвороба може бути заразна, а по-друге відновлювати сили краще в спокійній тихій обстановці. Відсадити хворого хом’яка, деякий час варто поспостерігати за іншими особинами, щоб упевнитися, що ніхто інший не заразився від хворої тварини. Клітку, іграшки, будиночок, поїлку, годівницю необхідно добре вимити та продезінфікувати. Після спілкування з хворим тваринам обов’язково треба добре вимити руки.

Далі хом’яка необхідно показати ветеринару, для постановки діагнозу і призначення лікування. Займатися самолікуванням хом’яка не просто погано, а в багатьох випадках смертельно небезпечно для хом’яка, так як вони дуже чутливі до багатьох препаратів. Багато антибіотики можуть викликати серйозні алергічні реакції і раптову загибель тварини.

 • Найбільш часто зустрічаються хвороби хом’яків.
 • Глисти
 • Хвороби органів дихання
 • Захворювання органів травлення
 • Переломи
 • Хвороби нирок і сечового міхура
 • Засмічення або пошкодження защічних мішків
 • Глисти

Глисти — це паразити які ведуть паразитарний спосіб життя як тварині, так і людині. Найчастіше в організмі хом’яка паразитують плоскі і круглі черви. В процесі їх життєдіяльності вони поглинають поживні речовини і отруюють організм токсичними продуктами життєдіяльності.

При виявленні будь-яких глистів необхідно звернутися до ветеринара, який призначить відповідне лікування.

Хвороби органів дихання

При недотриманні умов утримання – низької температури, протяги, виникають запалення верхніх дихальних шляхів і легенів. У застудившихся тварин спостерігаються ознаки чхання, шмигання носом, виділення з очей, сонливість, втрата ваги, відмова і корми. При виявленні таких симптомів, насамперед тварині потрібно створити комфортні умови утримання, поставити клітку в тепле місце подалі від протягів, в клітку постелити додаткову підстилку, поставити теплу воду, в яку можна додати трохи молока і меду, і потім звернутися до ветеринара для призначення лікування. Затримка з лікуванням може призвести до таких ускладнень як бронхіт або пневмонія.

Захворювання органів травлення

Найчастіше вони виникають на ґрунті порушення годівлі (раптові зміни в раціоні, згодовування занадто великої кількості овочів і сирих продуктів) і тривалого переохолодження. Також можливою причиною може бути інфекція.

Можливі два варіанти прояви захворювань травної системи у хом’яків – запор і пронос (діарея). При запорі тварині можна дати столову ложку касторової або вазелінового масла. При діареї в якості пиття можна дати тварині слабо рожевий розчин марганцівки або міцний чай. Для виключення інфекції та призначення комплексного лікування необхідно звернутися до ветеринара, так як при відсутності своєчасного лікування дуже велика ймовірність настання ускладнень. При діареї це зневоднення, ентерити, при запорі загальна інтоксикація організму, випадання прямої кишки.

Переломи

Хом’ячки дуже активні тварини і тому у них часто бувають такі пошкодження переломи. Найчастіше вони відбуваються ввечері або вночі і виявляються тільки вранці. Хом’ячок з переламаною лапою або хвостом може кульгати, його хвіст неприродно зігнутий. З-за невеликих розмірів тварини йому не можна накласти на зламану кістку шину і тому доводиться чекати, поки кістка зростеться сама. При переломі хом’яка необхідно обмежити пересування, бажано відсадити в акваріум, щоб захистити від лазіння по брусів клітини, прибрати колесо. У раціон ввести побільше кальцію, наприклад, давати м’який хліб або тістечка для собак. Протягом 1-2 тижнів перелом зазвичай зростається. З-за пережитої травми тварина може в майбутньому кульгати або ходити з вигнутим хвостом, однак хом’ячкові це не доставляє ніяких незручностей.

У хом’яків також може бути відкритий перелом – кістка стирчить з пошкодженої лапи або хвоста. У цьому випадку необхідно терміново звернутися до ветеринара для вправляння кістки всередину, обробки рани антибіотиками (для запобігання інфекції) і зашивання рани.

Хвороби нирок і сечового міхура

Основними симптомами захворювань нирок і сечового міхура є підвищена спрага, тварина часто мочиться, іноді з кров’ю, апатичність, крики при сечовипусканні. Хвору тварину необхідно відразу ж відсадити в тепле місце, забезпечити постійний доступ до води і щоденно чистити та дезінфікувати клітки, щоб запобігти вторинне захворювання «мокрий хвіст». Хом’яка потрібно терміново показати ветеринару. При відсутності правильно вибудуваної антибіотикотерапії, у тварини може розвинутися ниркова недостатність, що призводить до його загибелі. При правильному лікуванні тварина видужує протягом декількох днів.
Засмічення або пошкодження защічних мішків

Найчастіше засмічення відбувається через невідповідного корми клейкого корми, а пошкоджуються кістками і половою. У цих випадках тварина не потрібно годувати добу, защічні мішки вивернути і спустошити. При необхідності обробити антибіотиками.

Написати коментар