1.    
  2.     Правила утримання мускусної черепахи

Правила утримання мускусної черепахи

14.11.2017

Фото Правила утримання мускусної черепахиСпостереження за життям мускусної черепахи може бути дуже цікавим. Для того щоб тварині було комфортно в домашніх умовах, потрібно знати основні правила її змісту.

  1. Як виглядає мускусна черепаха
  2. Утримання в домашніх умовах: облаштування тераріуму
  3. Продукти харчування

 

Мускусні черепахи — це невеликі тварини, які належать до класу рептилій (плазунів). У дикій природі ведуть малорухливий спосіб життя на дні прісноводних водойм з повільним перебігом (озера, ставки). Іноді їх можна зустріти і в швидко рухомих потоках води. Ці істоти не створюють великої проблеми в області харчування і догляду, але вам потрібно знати їхні звички і спосіб життя, щоб не завдати їм шкоди.

Як виглядає мускусна черепаха

Середня довжина тварини сягає від 7 до 12,5 см (рідко до 14 см). Самці мають більш довгий хвіст і відрізняються від самок великим розміром, а також загостреними лусочками на задніх ногах. Забарвлення панцира коричнева з відтінками оливкового кольору. Черевний щит (пластрон) невеликого розміру. Шкіра в основному має або чорний або сірий колір. Від кінчика носа до шиї йде дві жовтуваті або зеленуваті смуги. Щелепа потужна і може легко розкусити тверді раковини равликів.

Назву свою рептилії отримали завдяки особливій рідини, яка виділяється в момент переляку або стресу мускусних залоз (в неволі практично не відбувається).

Черепахи цього виду є водними мешканцями, але часто під час купання вони можуть підніматися по гілках заввишки більше двох метрів. Цьому сприяють їх невеликі розміри і рухливі ноги, а також значно зменшений пластрон (черевної панцир).

Утримання в домашніх умовах: облаштування тераріуму

Ідеальним варіантом для однієї рептилії буде акваріум на 60 литровПриучение мускусної прісноводної черепахи до домашніх умов передбачає кілька пунктів. Зміст і догляд черепахи включає в себе комфортне житло з правильної температурою, вологістю, параметрами тераріуму і декораціями, а також правильне харчування.

Отже, яким повинен бути будинок вашого вихованця:

Черепахи цього виду є досить поганими плавцями. Тому тераріум повинен бути довгим, але неглибоким. Ідеальним варіантом для однієї рептилії буде акваріум на 60 літрів, заповнений відстояною водою на 15 див. в міру зростання черепахи, глибину можна поступово збільшувати.

Дно укрийте промитим річковим піском, щоб тварині було комфортно і легко пересуватися по дну. Оскільки мускусы схильні є дрібні камені в акваріумі, що може привести до проблем з кишечником, не варто вкривати дно гравієм або галькою.

Життєво важливо не закривати акваріум кришкою. Це може зменшити потік повітря і привести до респіраторних інфекцій, які можуть бути летальними.

Обов’язково потрібно подбати про облаштування дна, адже тварина періодично має вдихати чисте повітря. Для цієї потреби підійдуть плоскі камені і корчі.

Використання фільтра необхідно для підтримки чистоти води, оскільки вони є досить брудними тваринами. Якщо фільтра не буде, тоді кожну тиждень треба робити підміну води. Досить буде оновлювати всього 30% брудної води з послідом і брудом.

Освітлення – це ще один важливий момент для комфорту черепах. Краще використовувати ультрафіолетову лампу, щоб організм тварини зміг виробляти вітамін D3 (цей вітамін запобігає розвитку рахіту). Освітлення краще розмістити в кутку тераріуму.

Поставте на дно акваріума дві чаші: одна для їжі, інша для води.

Не забудьте про елементи декору, адже вони не тільки прикрасять тераріум, але й послужать укриттям для рептилій. Тварини потребують декількох місцях, щоб сховатися і відчувати себе в безпеці. Можна додати горщики, шкаралупи кокоса, гілочки листя.

Обігрівач потрібен буде тільки в тому випадку, якщо у вашому будинку дуже холодно. Оптимальна і комфортна температура для цього виду черепах є 25 градусів.

Продукти харчування

Мускусна прісноводна черепаха, зміст якої потрібно знати для забезпечення її максимальним комфортом і підтримання довгої, активної життєдіяльності, в дикій природі всеїдні. Вони є як рослини, так і комах. У неволі вони як правило, більш м’ясоїдні.

Слід пам’ятати, що маленьких черепах потрібно годувати до 1 року щодня!

Отже, чим можна погодувати тварину:

  • подрібнені земляні черв’яки;
  • цвіркуни;
  • таргани;
  • равлики;
  • подрібнені мідії;
  • нарізана прісноводна риба;

Важливо! Годувати черепах листям салату — це дуже велика помилка! Салат латук, шпинат і капуста містять небезпечні для здоров’я рептилій оксалати!

Опис продуктів харчування обов’язково включає рослинну їжу. Це можуть бути листки кульбаби, м’ята, польова кропива, конюшина, виноградна лоза. Якщо черепаха не з’їдає всю запропоновану порцію, не забудьте видалити рослини з акваріума, щоб уникнути забруднення води.

Написати коментар