1.    
 2.     Обстеження, вакцинація та лікування кішок

Обстеження, вакцинація та лікування кішок

24.10.2017

Перші ознаки захворювання у кішки

Фото Обстеження, вакцинація та лікування кішок

 • відмова від корму
 • відмова від води або спрага
 • млявість і апатичність
 • блювота, пронос, запор, затримка сечі або навпаки часті сечовипускання
 • підвищена температура
 • випадання шерсті, червоні плями на шкірі
 • свербіж, короста

При виявленні у Вашого вихованця перших симптомів захворювання необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

Здоров’я Вашого кота

Ходять легенди, що кішки дуже живучі, однак, як і інші тварини вони теж можуть хворіти. Вони можуть застудитися, можуть отруїтися, страждати ожирінням – зовсім як людина, а можуть хворіти тільки їм властивими хворобами.

Для попередження хвороби вашого улюбленця потрібно неухильно дотримуватися графік щеплень, кожних три місяці (якщо тварина гуляє по вулиці) або кожних півроку (якщо тварина живе в квартирі робити дегельмінтизацію, годувати по нормі якісним кормом, вчасно стерилізуватися і проходити щорічне профілактичне обстеження у ветеринарного лікаря. Якщо дотримуватися цих нескладних правил, то ваша кішка проживе довге і щасливе життя.

Здорова тварина має добре їсти, пити воду, регулярно і якісно ходити в туалет, бути активних в міру свого віку. Першими ознаками того, що тварина не здорово є:

Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше у тварини ймовірність повного одужання без ускладнень. Тому при появі перших симптомів потрібно звернутися до лікаря.

Хвороби кішок

 • Найбільш поширеними хворобами у кішок є наступні захворювання.
 • Кальцивірусна інфекція
 • Інфекційний перитоніт
 • Гельмінти
 • Панлейкопенія або котяча чумка
 • Інфекції дихальних шляхів
 • Вушний кліщ
 • Стригучий лишай
 • Інфекції сечовивідних шляхів
 • Сечокам’яна хвороба (або уролітіаз)
 • Цистит
 • Атопічний дерматит
 • Епілепсія у кішок
 • Пироплазмоз у кішок
 • Кальцивірусная інфекція

Кальцивіроз – вірусне захворювання, що вражає слизові оболонки очей і дихальних шляхів. Інкубаційний період розвитку хвороби дорівнює приблизно одного тижня. Перебігу хвороби проявляється в гострій і хронічній формі. При гострій формі захворювання у тварини підвищена температура, спостерігаються хрипи, кашель, виділення з очей, кішка прагне сховатися в темному теплому місці.

Хронічний перебіг хвороби супроводжується тремором кінцівок порушення роботи внутрішніх органів. На слизовій утворюються виразки. Захворіла тварина потрібно посадити на строгий карантин – повністю захистити від спілкування з іншими тваринами. Лікування призначає лікар. Застосовують противірусні, протизапальні, імуномодулюючі та підтримуючі препарати.

Інфекційний перитоніт

Це запалення очеревини у кішок і кошенят викликане вірусом. Симптомами служать різка втрата апетиту, лихоманка, жовтяничність слизових оболонок, ураження легень, нирок. Лікування можливе тільки стаціонарно. Лікар видаляє рідина, вводить антисептичні та сечогінні препарати. Призначає противірусні, імуномодулятори, підтримуючу терапію. Від інфекційного перитоніту (FIP) висока смертність кішок. Тому з діагностикою і початком лікування краще не затягувати.

Гельмінти

В організм кішок найчастіше гельмінти потрапляють через шлунково-кишковий тракт. Однак можливе зараження через укуси бліх, комарів. Деякі гельмінти (наприклад, нематоди які харчуються кров’ю) смертельно небезпечні. Найкращий захист від глистів своєчасна дегельминитизация, правильне годування, підтримка імунітету тварини. Якщо ж все-таки тварина виявилася заражена глистами, то лікування призначає тільки лікар залежно від місця ураження, ступеня зараженості і класу паразитів.

Панлейкопенія або котяча чумка

Вірус панлейкопенії один з найбільш стійких і поширених у природі. Ознаками цього важкого захворювання служать млявість, відмова від корму, блювота, пронос, пропасниця, судоми, погіршення стану шерсті. Діагноз ставиться тільки на підставі огляду ветеринаром і результатах лабораторних досліджень. В якості лікування застосовують противірусні, імуномодулятори, підтримуючу і симптоматичну терапію.

Інфекції дихальних шляхів

Типовими ознаками того, що ваша кішка застудилася служать лихоманка, чхання, відмова від корму, нежить, сльозотеча і т. д. Лікування призначає лікар залежно від загального стану тварини, тяжкості перебігу хвороби. В якості лікування застосовують антибіотики, вітаміни, симптоматичні краплі в ніс і очі. Несвоєчасне лікування може дати ускладнення.

Вушний кліщ

Одна з найбільших проблем власників кішок і собак. Захворіти може навіть тварина, яка ніколи не виходить на вулицю. Симптомами служать неспокійна поведінка, кішка часто трясе головою, свербіж в ділянці вуха, тварина як би хоче залізти задньою лапою вухо. Через 1,5-2 тижні після появи перших симптомів на внутрішній частині вушної раковини утворюється коричневий або чорний наліт, або скоринки. Лікування призначається лікарем так як важливо до самого кінця вилікувати захворювання, щоб уникнути рецидиву. Вуха чистять дезинфікуючим розчином, закапувати спеціальні краплі. Несвоєчасне лікування може дати таке ускладнення як отит яке може призвести до повної втрати слуху вашого вихованця.

Стригучий лишай

Поширене захворювання, викликане грибком. Спори грибка можна «підчепити» навіть якщо вихованець не ходить на вулицю – через одяг, взуття. Стригучий лишай передається людині, особливо якщо у нього ослаблений імунітет або дитина. Симптомами позбавляючи служать поява червоних плям. Згодом на цих місцях шерсть випадає, з’являються шкірні скоринки і лусочки. Найчастіше хвороба локалізується на лапках, вухах і мордочці кішки. Діагноз ставиться на підставі світіння лампою Вуда або лабораторними аналізами. Лікування призначає лікар – застосовуються антибіотики, протигрибкові препарати, лікувальна вакцинацію.

Інфекції сечовивідних шляхів

Симптомами того, що у вашої кішки інфекція в області сечовивідних шляхах служать напруга при сечовипусканні, кров у сечі, часте сечовипускання, затримка сечовипускання, сечовипускання в місцях не призначених для цього, занепокоєння, відмова від корму.

Одними з найбільш частих хвороб сечостатевого апарату є сечокам’яна хвороба ( скх) і цистит.

Сечокам’яна хвороба (або уролітіаз)

Це утворення піску і каменів у нирках і сечовому міхурі, які можуть привести до закупорки сечовипускального каналу, його травмування. Хвороби схильні абсолютно всі тварини, однак у більшій групі ризику знаходяться коти –самці, не стерилізовані кішки, тварини віком 2-6 років, тварини з зайвою вагою, довгошерсті кішки, кастровані коти.

Першими симптомами мкб служать часте вилизування під хвостом, часте сечовипускання, довгий сечовипускання, кров у сечі, нявкання при поході в туалет, кішка ходить в туалет в недозволених місцях, змінюється поведінка тваринного. Далі симптоми стають більш серйозними – тварина хворобливо й часто сідає в лотку, нетримання сечі, кров у сечі, пригніченість, різка втрата ваги. Критичними симптомами хвороби є втрата свідомості, блювота, судоми, тварина не ходить в туалет взагалі. При появі перших симптомів потрібно терміново звертатися до лікаря. Діагноз ставиться на підставі пальпації, аналізу сечі на осад, УЗД, звичайний і контрастний рентген.

До приїзду лікаря можна надати першу допомогу тварині – покласти тварина на теплу грілку животом і промежиною. Ні в якому разі не можна масажувати живіт. При відсутності своєчасного лікування тварина може загинути за 2-3 дні.

Профілактикою сечокам’яної хвороби є якісна і свіжа вода, дотримання правильного годування, підтримання оптимальної температури приміщення.

Цистит

Цистит — це запалення сечового міхура. Причина найчастіше переохолодження, але можливо інфекції, стрес, пухлини, порушення в годуванні.

Симптомами циститу є часте мочеспускання, сечовипускання в недозволених місцях, наявність крові в лотку, об’єм сечі сильно знижується, сечовипускання стає болючим, часте вилизування під хвостом.

Діагноз ставить ветеринарний лікар на підставі аналізу сечі, УЗД. Призначається комплексна терапія з антибіотиків, спазмолітиків, можливо промивання сечового міхура спеціальними розчинами, призначається лікувальна дієта.

Профілактикою циститу у котів є уникнення сильних стресів, переохолоджень, фізичних травм, дотримання правильного годування, забезпечення тваринного якісною та свіжою водою.

Атопічний дерматит

Це різновид алергічної реакції, викликаної різними причинами. Часто це якісь компоненти корму, пил, пліснява, пилок рослин. Алергію можна вилікувати, але можна купірувати процес для комфортного життя вихованця. Симптомами атопічного дерматиту є почервоніння, свербіж. Діагностує ветеринарний лікар на підставі аналізу на алергени, загального аналізу крові. На сьогоднішній день у ветеринарії застосовується кілька методів лікування. Ветеринар призначає метод, який найбільш відповідає етіології виникнення захворювання та характеру його перебігу.

Епілепсія у кішок

Епілепсія — це хронічне функціональний розлад головного мозку, що супроводжується нетривалими конвульсіями і судомами.

За характером виникнення розрізняють два види епілептичних припадків – первинна епілепсія (викликана генетичними змінами) та вторинна епілепсія (виникає при травмі або інших ушкодженнях мозку). Епілептичний припадок проходить у два етапи: спочатку тварина нерухомо сидить і дивиться в одну точку, потім падає, дихання зупиняється, кінцівки витягуються, і залишаються нерухомими. Ця фаза триває близько 30 секунд. Потім настає друга фаза, під час якої починаються судоми, часто жувальні руху щелепою, зіниці сильно розширені, може бути виділення калу і сечі. Після припадку тварина може бути нерухомим ще кілька хвилин, іноді і годин. Кішка дезорієнтована, не розуміє, що з нею сталося. Після припадку тварині необхідно дати спокій і питво. Лікування призначається ветеринарним лікарем після повного обстеження тварини.

Піроплазмоз у кішок

Це важке гостре інфекційне захворювання викликаної бактерією переданої з укусом кліща. Симптоми, такі як підвищення температури, відмова від корму, млявість, анемія, жовтяничність слизових, блювання, запор, починають проявлятися через 5-7 днів з моменту укусу кліща. Діагноз ставиться на підставі дослідження мазка крові. Лікування дуже довгий і складний. Призначається ветеринарним лікарем в залежності від стадії захворювання та ступеня ураженості внутрішніх органів.

Написати коментар