1.    
 2.     Навіщо стерилізувати тхора

Навіщо стерилізувати тхора

11.11.2017

Фото Навіщо стерилізувати тхора

Якщо самка тхора не зможе задовольнити свій статевий інстинкт, то вона загине. Щоб цього не сталось, її треба стерилізувати.

 • Тічка у самки тхора
 • Підготовка до операції
 • Як проходить операція
 • Реабілітаційний період
 • Вартість

Якщо господарі не збираються займатися розведенням тхорів, то для збереження здоров’я тварини їм рекомендується видалити статеві залози. Інакше зміни гормонального фону під час гону або тічки призведуть до того, що тварина стане агресивною, дратівливою, буде мітити територію, неприємно пахнути, погіршитися якість його хутра. Тому кастрація та стерилізація тхора єдине правильне рішення, допомагає зберегти не тільки здоров’я, але і життя фретки. Адже тічка у самки може продовжувати кілька місяців і стань причиною летального результату.

Тічка у самки тхора

Якщо у самки тхора почалася тічка, то без спарювання вона не закінчиться. Через зміни рівня гормонів в організмі тварини, він почне худнути, постійно боліти перестане ходити в лоток і почне мітити територію. Хутро його буде облазити, від тварини почне неприємно пахнути.

Зазвичай статева зрілість у самки тхора настає у віці 7-8 місяців, в цей час і починається перша тічка.

Бажано стерилізувати тварину до цього часу, коли йому виповниться 5-6 місяців. Якщо ж у самки вже почалася тічка, то варто прооперувати звірка протягом 7 -14 днів після настання статевого дозрівання. Чим довше відкладати операцію, тим важче доведеться зверку.

Визначити початок тічки можна по збільшенню петлі (зовнішньої частини сечостатевого отвори).

Підготовка до операції

Оперувати можна тільки здорове тварина, яка добре перенесе стерилізацію.

За тиждень до хірургічного втручання слід показати фретку фахівця. Важливо знайти ветлікаря, який вже оперував тхорів, щоб він зміг правильно розрахувати дозу препарату для наркозу.

Під час прийому ветеринар повинен оглянути звірка, розпитати про його раціоні і наявних скаргах, про те, коли почалася тічка.

Крім цього, проводиться загальний аналіз крові. У разі сумніву призначається біохімія крові. Якщо ж з якихось причин кров взяти неможливо, досліджують кал і сечу.

Стерилізація тхора самки можлива тільки, коли тварина здорово і щеплено. При відсутності вакцинації в екстреному порядку вводять необхідні кошти, подальший графік щеплень встановлюється лікарем в індивідуальному порядку.

Перед хірургічним втручанням самку заборонено годувати протягом 7-8 годин. Поїти тварину не можна 2-3 години. Бажано простерилізувати тварина в першій половині дня, це допоможе йому легше перенести голод.

Увечері напередодні операції перепрати всі ганчірки і підстилки, забратися в клітини.

В клініку необхідно взяти:

 • м’який корм;
 • антисептик для обробки швів (розчин перманганату калію,3% перекису водню, хлоргескидина);
 • рушника, ковдру або плед, щоб зігріти фретку після хірургічного втручання.

Як проходить операція

Проводити стерилізацію можна наступними способами:

 • перев’язування яйцепроводів;
 • резекція яєчників (овариэктомия);
 • ампутація яєчників і матки (овариогистеротомия).

Останній спосіб є найбільш доцільним, так як після такої операції не виникають ускладнення, і тічки більше не буде.

Тхір переносить оварионистеротомию легко. Проводиться вона під загальним наркозом і за часом займає від 20 до 30 хвилин.

Після операції на тілі самки залишається шов розміром не більше 1,5 см. Для зашивання ветеринар може використовувати розсмоктуються і не розсмоктуються нитки (їх видаляють через тиждень).

Після стерилізації у фретки практично повністю зникає запах від хутра. Також під час операції можна видалити параанальні залози і тоді вихованець не буде неприємно пахнути при переляку.

Прокинеться тварина після наркозу через 3 години. Звірятко не буде відчувати болю чи дискомфорту.

Реабілітаційний період

Після операції поки тварина ще перебуває під наркозом, його потрібно укутати в щось тепле.

Не можна сильно трясти вихованця по дорозі додому.

Після того як тварина прокинеться його буде заколисувати, воно може падати, мотати головою і не орієнтуватися в просторі. Всі ці неприємні симптоми зникнуть на другу добу.

Не варто панікувати, якщо у тхора в області шва буде маленька гематома.

За ветеринарною допомогою слід звернутися, якщо:

 • вихованець апатичний і малорухливий;
 • він нічого не їсть;
 • спостерігається багаторазова блювота;
 • шов кровоточити, гноїться і підтікає.

Відразу після стерилізації можна дати воду і тільки через 3-4 годувати тварину. Спочатку дати йому 1/3 звичайного обсягу їжі, щоб у вихованця не відкрилася блювота. Через 30 хвилин можна дати корм ще.

Корм повинен бути м’яким. Якщо вихованець звик до сухого корму, то протягом 14-21 дня його потрібно розмочувати у воді.

У перші 2 доби після операції треба спостерігати за стільцем тварині, зрозуміло, після наркозу його консистенція зміниться, якщо він не нормалізується, то слід проконсультуватися з ветлікарем.

Протягом 48-72 годин не можна давати тварині активного рухатися інакше воно може растревожить шов. Найкраще це час тримати тварину в клітці.

Вранці і ввечері шов обробляють антисептичним розчином або маззю з антибіотиком. Для цієї мети можна застосовувати розчин хлоргексидину або перекису водню, мазь Левомеколь (її надлишки потрібно видаляти, щоб тварина його не злизала). Якщо в області шва утворилася скоринка, перед нанесенням антисептика місце операції слід протерти настоянкою календулою.

Щоб тварина не разлизывало шов потрібно йому надягати комір або попону.

Купати вихованця і гуляти з ним не можна протягом 2-3 тижнів після стерилізації.

Потрібно постійно прибирати в клітини і чистити підстилку. Ходити тварина після операції повинно голий лоток. Не можна використовувати деревне наповнювач, інакше він буде контактувати зі швом.

Вартість

Скільки коштує стерилізація тхора самки, залежить від того, чи будете робити операцію в ветклініці або будинку.

Зрозуміло, виїзд спеціаліста на дім буде коштувати дорожче, зате в цьому випадку тварина буде відчувати себе більш комфортно.

Написати коментар