1.    
 2.     Лікування і профілактика захворювань у тхорів

Лікування і профілактика захворювань у тхорів

23.10.2017

Фото Лікування і профілактика захворювань у тхорівПерші ознаки захворювання у тхора

 • Каламутні і тьмяні очі
 • Різні пошкодження і пухлини на тілі
 • Рідкий стілець або запори
 • Затримка сечовипускання
 • Занадто часте сечовипускання
 • Відмова від корму
 • Млявість, апатичність

При виявленні у Вашого вихованця перших симптомів захворювання необхідно терміново звернутися до ветеринарного лікаря.

Здоров’я тхора

Тхори живуть поруч з людиною багато століть. Раніше їх утримували в якості відмінних щуроловів, сьогодні тхори радують нас просто як домашні улюбленці. Це досить стійкі, з точки зору здоров’я, звірятка, однак і вони часто стають жертвою хвороби. Тому важливо правильно робити все вакцинації, регулярно проводити дегельмінтизацію, стежити за станом здоров’я і регулярно проходити профілактичний огляд у ветеринара.

Хвороби тхорів

Хвороби тхорів умовно ділять на три категорії: хвороби які профілактуються вакцинацією, специфічні захворювання тхорів проти яких не існує вакцини, пухлинні захворювання. Розглянемо деякі хвороби цих трьох категорій.

Хвороби що профілактуються вакцинацією

 • Сказ
 • Чума
 • Грип
 • Апластична анамия (тривала тічка)
 • Запалення параанальних залоз
 • Гастроентерит
 • Пухлинні захворювання
 • Лімфома
 • Пухлини наднирників (гиперадренокортицизм)
 • Інсуліноми

Найчастіше це спільні хвороби для всіх тварин, що передаються людині. Саме тому потрібно відповідально підходити до вакцинації і регулярно прищеплювати тхора.

Сказ

Одне з найбільш небезпечних вірусних захворювань, що передаються людині та іншим тваринам. Поширення вірусу відбувається через укус зараженого тварини. Період розвитку хвороби від 1 до 3 місяців. Симптомами сказу у тхорів є порушення координації руху, гіперсалівація, агресивність, змінюється нападами апатичності. Лікування відсутня. Смерть настає через 4-5 днів після появи перших клінічних ознак. Єдиний спосіб уберегти себе і свою тварину від сказу – вчасна регулярна вакцинація.

Чума

заразне вірусне захворювання вражає дихальну, шлунково-кишкову або нервову систему. Зараження відбувається повітряно-крапельним шляхом. Симптоми чуми з’являються через 1-4 тижні після зараження і виражаються в лихоманці, зниження апетити, появі гнійних виділень з носа і очей, кон’юнктивіт. За клінічними ознаками чума схожа з застудою. Єдиною відмінністю служать почервоніння шкіри, прищі під підборіддям, на губах і внутрішньої поверхні стегон. Вірус призводить до загибелі тварини протягом 15 днів. Лікування не існує і кращим захистом служить своєчасна вакцинація тварини.

Грип

Тхори досить сприйнятливі до вірусу грипу людини. Хвороби розвивається протягом тижня після зараження. Симптомами грипу у тхорів служать лихоманка, виділення з носа, чхання, червоні, сльозяться очі, кашель і втрата апетиту, млявість і апатичність. Іноді спостерігається діарея. Якщо лікування розпочато не вчасно, то може розвинутися таке тяжке захворювання як пневмонія. Діагноз ставиться ветеринарним лікарем на підставі клінічного обстеження і анамнезу. Лікування призначається лікарем. Застосовуються антибіотики, протикашльові і нестероїдні протизапальні препарати.

Тхори хворіють ще багатьма іншими паразитарними захворюваннями. Такими як лептоспіроз, сальмонельоз, туберкульоз, лишай. Тому при перших клінічних ознаках хвороби вашого вихованця рекомендуємо терміново звернутися до лікаря.

Наступна група захворювань – специфічні захворювання тхорів. Це хвороби, які властиві тільки тхорам.

Апластична анамія (тривала тічка)

Захворювання властиво як самців, так і самок. Особливістю фізіології тхорів є те що тічка у них триває до того моменту, поки вони не паруються. З настанням весни у тхорів починається вироблення великої кількості гормонів, що в кінцевому підсумку може призвести до анемії. Симптоми анемії можуть проявитися вже в перший місяць полювання. Хвороби схильні абсолютно всі тхори якщо вони або не в’яжуться, або не були стерилізовані. У хворої тварини спостерігається втрата апетиту, млявість, апатичність, випадання волосся. При запущеній формі може спостерігатися кал з кров’ю, дрібні крововиливи на шкірі, блідість слизових і слабкість задніх кінцівках. Лікування призначається ветеринарним лікарем. Кращою профілактикою цього захворювання є своєчасна стерилізація (рекомендується стерилізувати тхорів у віці 8-12 місяців)

Запалення параанальних залоз

У тхорів, як у собак і кішок, по обидві сторони від ануса знаходяться дві парні залози. При проходженні калу ці залози виділяють спеціальний секрет з різким неприємним запахом. він використовується для полегшення проходу калу, для спілкування тварин між собою і для маркування території. Іноді загустілий секрет залоз може закупорити протока що сприяє розвитку різного роду збудників. З часом хвороба може призвести до абсцесу. Тому в разі запалення параанальних залоз тварині необхідна термінова ветеринарна допомога. Симптомами цього захворювання є специфічне поведінка тхора, спрямоване на постійне нюхання і вилизування ануса. Лікування призначається ветеринарним лікарем залежно від ступеня розвитку захворювання. Можливо хірургічне втручання.

Гастроентерит

Тхори великі любителі їсти все підряд, що нерідко призводить до такого захворювання як гастроентерит. Також причинами виникнення гастроентериту можуть бути тепловий удар, віруси, стрес, виразки або пухлини. Симптоми дуже схожі з симптомами гастроентериту у людини – блювання, діарея, втрата ваги, відмова від їжі, млявість, зневоднення. Лікування призначається лікарем залежно від стадії захворювання та характеру його виникнення. Можлива госпіталізація.

Пухлинні захворювання

Тхори дуже схильні пухлинних захворювань, тому господареві потрібно уважно стежити за станом здоров’я свого вихованця – регулярно проходити клінічне обстеження у ветеринарного лікаря. Зустрічаються як доброякісні пухлини, так і злоякісні.

Лімфома

Лімфома – пухлина лімфоїдної тканини. Хвороби схильні тхори всіх віків і видів. Досить довго це захворювання ніяк себе не проявляє, тому рекомендується регулярний аналіз крові, який допоможе діагностувати хворобу на ранніх термінах. Специфічних симптомів хвороби немає, прогноз у більшості випадків не благополучний. Симптомами того, що у тхора лімфома служать гіперплазія лімфатичних вузлів, мляве апатичний стан, порушення дихальної системи, виснаження. Гостра форма частіше проявляється у молодих особин, у дорослих переважає хронічна. Симптоми починають проявлятися тільки коли хвороба вже прогресує. Діагноз ставиться на підставі аналізу крові, біопсії внутрішніх органів. На даний момент ефективного лікування не існують, проводять тільки хіміотерапію, яка може сповільнити процес розвитку захворювання.

Пухлини наднирників (гиперадренокортицизм)

Цього різновиду пухлин більш схильні старі тварини. Наднирники розташовані близько нирок і виробляють різні життєво необхідні гормони. Симптомами пухлини наднирника є втрата вовни – облисіння холки, хвоста. Кастровані самці і самки починають проявляти статеву активність. Тхір швидко втрачає вагу, у самців атрофуються м’язи. Лікування проводиться хірургічним шляхом видаляють наднирники. Застосують медикаментозне лікування препаратами меланіну, гомеопатією і проводять хіміотерапію.

Інсуліноми

Це пухлина підшлункової залози. Хвороби схильні тхори старше 3 років. Зустрічається як у самців, так і у самок. Симптомами є втрата ваги, зниження апетиту, апатія, тремор, судоми і навіть кома. Лікування відбувається хірургічним або медикаментозним шляхом, залежно від ступеня розвитку захворювання.

Написати коментар